Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelumme on auki arkisin klo 9-16

Puh: (03) 4246 5334
Fax: (03) 4246 5341

Sähköpostiosoitteet:

asiakaspalvelu@jaicom.com

Kaikki lehden tilaukseen liittyvät asiat, osoitteenmuutokset ja laskutusasiat


toimitus@suomensotilas.fi
Toimitukselliset asiat, kuten artikkelit ja palautteet

Verkkolaskutus

Osoite 003701143804

Operaattorin välittäjätunnus 003710948874

Tilaukset, osoitteenmuutokset ja peruutukset:

Puhelimitse arkisin klo 9-16.

Puh: (03) 4246 5334
asiakaspalvelu@jaicom.com

Henkilökunta

Toimitusjohtaja

Kai Ahotupa
Puh: 040 041 8705
kai.ahotupa@suomensotilas.fi

Päätoimittaja

Jaakko Puuperä
Puh: 050 590 3964
jaakko.puupera@suomensotilas.fi

Taitto ja ulkoasu

Matti Vartiala
Puh: 040 589 4547
kalevantuli@saunalahti.fi

Toimisto

Suomen Sotilas
Döbelninkatu 2
00260 Helsinki

Laskutusosoite

Kustannusosakeyhtiö
Suomen Mies
PL 1404
00063 Laskunet

Vakituiset kirjoittajat

Robotiikka, tekoäly, Kiina, Yhdysvallat
Jouko Ahvenainen
0400 438 299
jouko.ahvenainen@gmail.com
 
Aseet ja ammunta
Mikko Anttila
040 556 0657

mikko.ilmarianttila@gmail.com
 
Suojamateriaalit, tekniikka, ampumatarvikkeet ja terminaaliballistiikka
DI Jukka Janhunen
050 584 7419
jtjanhun@gmail.com
 
Sotahistoria, poliittinen historia, turvallisuuspolitiikka
everstiluutnantti res (Bundeswehr), dosentti (MPKK)
Dr. Agilolf Kesselring
agilolf@hotmail.com
 
Kolumnisti
Jukka Knuuti
040 753 2751
jukkaknuuti@gmail.com
 
Sotahistoria
Kari Kuusela
0400 157 158
kari.kuusela@suomensotilas.fi

 
Ilmasodankäynti ja ilmasotahistoria
eversti evp Ahti Lappi
050 555 2832
ahti.lappi@kolumbus.fi


Taktiikka ja tekniikka
Tom Lindblom
040 504 4273
tom@lindbloms.fi
 
 Puolustusvoimat, tekniikka
Arto Ojanen
0400 232 800
arto.ojanen@iki.fi
Kolumnisti
Iivi Masso
050 328 6772
iamasso@me.com
 
Sotahistoria
Jukka Mattila
040 571 6331
jukka.mattila@metropolia.fi
 
Venäjä
everstiluutnantti, tohtori Vladimir Panschin
040 589 9137
vladimir.panschin@gmail.com
 

Maastotaidot, selviytyminen, historia

eräopas Eerikki Rundgren
050326 4816
eerikki.rundgren@suomensotilas.fi

 
Ajoneuvot ja merenkulkuteknologia
Seppo Salmi
050 501 4900
seppo.salmi@trans-missio.fi
 
Sotatekniikka, kriisinhallinta ja sodankäynti
everstiluutnantti evp Jarmo Sinkkonen
050 640 75
jarmo.sinkkonen@suomensotilas.fi
 
Sotahistoria, meri- ja ilmasodankäynti
komentajakapteeni evp Timo Säyrinen
040 827 2160
juonio@wippies.fi
 
Sodankäynti
kenraalimajuri evp Pekka Toveri
050 452 1029
ptoveri@hotmail.com
 
Turvallisuuspolitiikka, verkkotuotanto ja sosiaalinen media
Pekka Virkki
044 328 9500
virkkikustannus@gmail.com